jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Pondelok, 10/2/2023  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Rady skúsených - Austrália

1. Írsko - zelený ostrov
2. Nepotrebujete študovať jazyky?
3. Stále nepotrebujete študovať jazyky?

Do tejto sekcie môžete prispievať aj vy. Uvítame akékoľvek rady, zaujímavé zistenia, či vaše osobné zážitky a skúsenosti s prácou či štúdiom v zahraničí. Môžete tak pomôcť vašim kamarátom, známym a vlastne všetkým ľuďom, ktorí rozmýšľajú o práci či štúdiu v zahraničí. Vaše príspevky posielajte na marketing.bakalari@gmail.com. Na konci každej sezóny vyžrebujeme jedného z vás, ktorý získa darček.


Jazykové kurzy - AustráliaStále nepotrebujete študovať jazyky?

Prečítajte si, ako o štúdiu v zahraničí rozpráva naša manažérka vzdelávacích programov Lucia, ktorá strávila dva a pol roka v Austrálii a popri spoznávaní jednej úžasnej krajiny si intenzívne zdokonaľovala svoje jazykové schopnosti.


... ešte pred pristátím v Perthe som zažila prvý jazykovo kultúrny šok. Lietadlo sa totiž na prestupovom letisku v Kuala Lumpur zaplnilo „ozíkmi“ (slangové pomenovanie pre Austrálčanov) používajúcimi jazyk, ktorý sa mi spočiatku vôbec nejavil ako angličtina. A tak sa teda ich priateľské prihováranie sa stretlo len s mojím diplomatickým úsmevom.

       

Jazykový chaos pokračoval aj v prvý deň v škole, keďže som sa hrdo prihlásila rovno na Business kurz, angličtinu som predsa mala na slušnej úrovni... no musím priznať, že trvalo nejaký ten týždeň, kým som si úplne zvykla na melódiu austrálskej angličtiny, a najmä na hojne používaný slang.

Veľkou pomocou boli lektori na mojej college (Sterling Business College), ktorí mali veľkú trpezlivosť a veľmi nám všetkým pomáhali prekonať prvotnú jazykovú bariéru. Hoci bolo štúdium zamerané na business a predmety s ním súvisiace, cítila som, ako sa mi písaním reportov a prípravou prezentácií zlepšuje aj moja angličtina. Čoraz sebavedomejšie som používala odborné výrazy, no a samozrejme som čoraz uvoľnenejšie vnímala slang. Na spolužiakovo: „Hey, shiela, what r ya doin´ this arvo?“, som už suverénne vedela odpovedať, že dnes popoludní nerobím nič zvláštne a môžeme zájsť na jednu z prekrásnych pertských pláží.

Po roku a pol vytrvalého štúdia som dostala do ruky diplom o tom, že už o svete biznisu čo to viem, a čo bolo pre mňa najuspokojivejšie, že sa v ňom už poľahky zorientujem aj jazykovo. Podarilo sa mi nájsť si prácu v kreatívnom reklamnom štúdiu a naplno som využila to, čo som sa naučila. Výhodou austrálskeho vzdelávacieho systému totiž je, že sa k problematike pristupuje prakticky. Tvorba školských projektov, kampaní a návrhov je úzko spojená s tým, ako to funguje v reálnom biznise, a tak sa absolventom oveľa ľahšie začína...

...a nielen v Austrálii. Ak dostanete dobrý základ, môžete ho potom využiť kdekoľvek na svete. Aj u nás doma, na Slovensku :-).


Stále nepotrebujete študovať jazyky?

... nepotrebujete, ale iba v prípade, že Vám nezáleží na tom, čo v živote dosiahnete, ak netúžite cestovať, ak sa chcete cítiť stratený, ak sa nechcete priateliť s ľuďmi z celého sveta, ak nepotrebujete pozerať filmy a čítať knihy v origináloch (hoci tie sú najlepšie), ak prosto nie ste človekom 21. storočia...
Keďže ja som typ, ktorému záleží na tom, kam sa uberá, ktorý rád spoznáva nové miesta a ľudí, a ktorý rád nasáva veci, jazyky som sa študovať rozhodla. A vyplatilo sa.Študijné pobyty agentúry Bakalari

 Späť
 
     

Práca v lete v zahraničí - Amerika alebo Európa?
Rok na strednej škole v zahraničí
Rady skúsených - Austrália
Rady skúsených - štúdium jazykov
Rady skúsených - Írsko
Ďalšie informácie
Ako nás nájdete
Community Colleges
Čo hovoria naši klienti
Nezáväzná prihláška na Highschool
Profil spoločnosti
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000