jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Pondelok, 10/2/2023  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Rady skúsených - štúdium jazykov

1. Írsko - zelený ostrov
2. Nepotrebujete študovať jazyky?
3. Stále nepotrebujete študovať jazyky?

Do tejto sekcie môžete prispievať aj vy. Uvítame akékoľvek rady, zaujímavé zistenia, či vaše osobné zážitky a skúsenosti s prácou či štúdiom v zahraničí. Môžete tak pomôcť vašim kamarátom, známym a vlastne všetkým ľuďom, ktorí rozmýšľajú o práci či štúdiu v zahraničí. Vaše príspevky posielajte na marketing.bakalari@gmail.com. Na konci každej sezóny vyžrebujeme jedného z vás, ktorý získa darček.


Práca v zahraničí

Nepotrebujete študovať jazyky?

Prečítajte si, ako o jazykovom štúdiu rozpráva naša regionálna manažérka v Banskej Bystrici, Vladimíra Gajdošová, ktorá má za sebou bohaté zahraničné skúsenosti.

„A Slovensko sa vstupom do Európskej únie 1. mája 2004 zaradilo do kruhu rozvinutých krajín Európy. Pre našu krajinu z toho vyplýva viacero nových skutočností. Jednou z nich je aj nutnosť byť jazykovo vybaveným, ak si chceme nájsť prácu v prosperujúcich firmách, ale nielen v nich.

Ovládať minimálne jeden jazyk sa stáva absolútnou nutnosťou, tieto riadky píšem na základe čerstvej skúsenosti pri hľadaní zamestnania:) Na túto situáciu som bola našťastie pripravená. Počas štúdia na vysokej škole som absolvovala jazykový kurz na Geotheho inštitúte v Mníchove, čo mi následne umožnilo absolvovať program Leonardo da Vinci, ktorý mi sprostredkovala vysoká škola. Bol zameraný na získanie odbornej praxe. Počas týchto pobytov som získala nielen jazykové zručnosti, množstvo priateľov, s ktorými mám kontakt doteraz, ale aj možnosť vybrať si prácu po škole, ktorá ma baví. Pobyt v zahraničí na určité obdobie, Vám umožní nájsť si rýchlejšie prácu na Slovensku.

Po mojich exkurzoch do zahraničia, v Nemecku ale aj Škótsku, som dospela k trom záverom: 

  • aj antitalenty :) na cudzie jazyky ako ja sa ho dokážu naučiť (hlavne ak absolvujú jazykový kurz alebo školu v zahraničí) 
  • stereotypy ako Nemci sú chladní, alebo Škóti sú lakomí Vám budú pripadať smiešne
  • nebudete mať problém nájsť si zamestnanie na Slovensku, pretože žiaľ niekedy človek ani nemá šancu ukázať, čo vie ak nemá v životopise napísané jazyk-aktívne

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom života a práci v zahraničí, môžete ma kontaktovať na bystrica@bakalari.sk".

Študijné pobyty agentúry Bakalari

 Späť
 
     

Práca v lete v zahraničí - Amerika alebo Európa?
Rok na strednej škole v zahraničí
Rady skúsených - Austrália
Rady skúsených - štúdium jazykov
Rady skúsených - Írsko
Ďalšie informácie
Ako nás nájdete
Community Colleges
Čo hovoria naši klienti
Nezáväzná prihláška na Highschool
Profil spoločnosti
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000