jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Pondelok, 10/2/2023  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Úvod : High school : Francúzsko

Štúdium na strednej škole vo Francúzsku - Highschool

Charakteristika programu - Rok na strednej škole v zahraničí
Podmienky prijatia na program - Rok na strednej škole v zahraničí
Nástupné termíny a cena
Čo je v cene programu - Rok na strednej škole v zahraničí


Charakteristika programu - Rok na strednej škole v zahraničí

Pobyt na zahraničnej strednej škole je to najlepšie, čo ako mladý človek medzi 15 až 18 rokom môžeš urobiť. Prostredníctvom nášho Highschool programu sa staneš na päť alebo desať mesiacov súčasťou lokálnej strednej školy a členom hosťujúcej rodiny. Tento pobyt Ti umožní zoznámiť sa s kultúrou a životnými podmienkami vybranej krajiny a posilní Tvoju motiváciu pri štúdiu jazyka. Odmenou Ti bude nezmazateľný pobyt plný zážitkov, nadobudnutých vedomostí a skúseností, z ktorých budeš môcť čerpať po celý život.

STRUČNÁ VŠEOBECNÁ CHARAKTERISTIKA PROGRAMU - ROK NA STREDNEJ ŠKOLE V ZAHRANIČÍ
Môžeš študovať niekoľko mesiacov, semester alebo celý rok na štátnej alebo súkromnej strednej škole v USA, Kanade, Veľkej Británii, Nemecku, Francúzsku, Španielsku, Taliansku, Belgicku, či Japonsku a Juhoafrickej republike.

Zúčastníš sa riadneho vyučovania spolu s domácimi žiakmi, pričom budeš rovnako hodnotený. Ponuka predmetov závisí od každej školy. Počas pobytu musíš absolvovať niekoľko povinných predmetov ako napr. angličtina (resp. jazyk krajiny), história, matematika a prírodné vedy. Popri týchto predmetoch si môžeš zvoliť ďalšie predmety podľa možností školy, napr. ekonómiu, právo, cudzí jazyk, umenie, filozofiu, hudbu atď. Pri výbere predmetov Ti poradí školský konzultant.

Ubytovaný budeš v hostiteľskej rodine / v školskom internáte s plnou penziou príp. s polpenziou. Hostiteľská rodina môže byť úplná rodina s deťmi, matka/otec s dieťaťom (deťmi) alebo bezdetná dvojica.

Program štúdium na strednej škole neumožňuje študentovi výber lokality (okrem Kanady), či hostiteľskej rodiny. Študenti sú umiestňovaní v rodinách na základe vyplnených formulárov. Je dôležité, aby sa v nich študent predstavil svojej budúcej hostiteľskej rodine, čo najviac. Svoju dokumentaciu môže každý študent obohatiť fotografiami z rodiny, výletov.

Proces umiestňovania študenta je pomerne náročný a zložitý. Študenta si vyberá hostiteľská rodina, ktorej každý člen musí záväzne potvrdiť akceptáciu, ďalej musí umiestnenie záväzne potvrdiť príslušná stredná škola. Väčšina študentov získava informácie o svojej hostiteľskej rodiny niekoľko mesiacov pred vycestovaním. V niektorých prípadoch sa môže študent umiestniť v rodine až krátko pred vycestovaním, niekedy aj pár dní pred samotnou cestou na pobyt. Niekedy je študent umiestnený v tzv. „welcome family“ alebo u koordinátora v období prvých týždňov, či mesiacov až do nájdenia permanentnej rodiny na zvyšok pobytu.

Vo Francuzsku je mozne vybrat si umiestnenie v niektorych zo styroch regionov (juhovychodne ,juhozapadne, severovychodne, severozapadne Francuzsko/, ale je mozne akceptovat aj vyber agentury bez obmedzenia lokality a tym ziskat vacsiu sancu ziskat vyhovujucejsiu rodinu.

Francuzske rodiny nedostavaju za hostovanie studenta ziadnu financnu kompenzaciu – ide o entuziasticky pocin, majuci na zreteli medzinarodny spolocensky dosah programu – vymenu vzajomnych kulturnych skusenosti – hostujuceho zahranicneho studenta a domacej rodiny. Studenti su umiestnovani na „College““ alebo „Lycee““ /dva stupne skolskeho systemu vo Francuzsku/ v zavislosti od veku studenta.

Vyssie stredne vzdelanie je vo Francuzsku ukoncene “baccalauréat”. Zahranicny student moze maturovat na francuzskej strednej skole az po absolvovani dvoch rokov studia vo Francuzsku. Rozhodnutie o umiestneni studenta /rocnik a zaradenie na specializaciu/ vykonava riaditel skoly, na ktorej je student umiestneny. Deje sa tak na zaklade doterajsieho typu studia a dosahovanych vysledkov na domacej strednej skole. Vo Francuzsku su mozne v zasade tri druhy studia: prirodne vedy s dorazom na biologiu, fyziku a matematiku, ekonomia s dorazom na ekonomiu a spolocenske vedy, literatura s dorazom na francuzstinu, filozofiu a cudzie jazyky.

Okrem semestralneho a celorocneho studia na strednej skole je mozne volit aj kratkodobe studium – od 2 po 10 tyzdnov.

Pre studentov rocneho studia je mozne pred nastupom do skoly zvolit si 2-tyzdenny intenzivny kurz francuzstiny /kona sa v Parizi/a posilnuje v studentovi istotu, ze nebude mat jazykove problemy pri nastupe na program. Jazykovy kurz je osobitne hradeny.Podmienky prijatia na program - Rok na strednej škole v zahraničí

·         Vek 15 – 18,5 roka

·         Štúdium jazyka na škole minimálne počas 2 rokov, dostatočné komunikačné schopnosti potrebné pre účasť na programe. Jazykové znalosti študenta budú overené pred jeho akceptáciou do programu

·         Dobré študijné výsledky počas posledných študijných rokov

·         Osobnostná vyspelosť a nezávislosť

·         Študent nemá možnosť výberu hostiteľskej rodiny a miesta lokalizácie školy, rodinu rovnako ako školu vyberá partnerská organizáciaNástupné termíny a cena

Uzávierka prihlášok

Začiatok programu

Semester

31.3.2019

september-december

Semester

31.8.2019

Januar-jun

Rok

31.3.2019

September-jun

Semester

3950 EUR

Rok

5400 EURČo je v cene programu - Rok na strednej škole v zahraničí

Cena obsahuje :

·         Skolne

·         Ubytovanie u hostujucej rodiny s celodennou stravou

·         Asistenciu a podporu pocas celej dlzky pobytu vratane 24 hodinovej urgentnej linky

·         Administrativne poplatky

 

Cena neobsahuje:

·         medzinarodnu letecku dopravu

·         Cestovne poistenie

·         Aktivity, organizovane skolou nad ramec programu /sportove, vylety a pod./

·         vreckove

·         pri odchode transfer na letisko resp. miesto spiatocnej dopravy

·         naklady na ucebnice a skolske pomocky

 

Poplatky za volitelne aktivity:

·         meet and greet  a orientacia po prilete   320 Eur

·         transfer s doprovodom na miesto urcenia po prilete 300 Eur

·         kazdodenna doprava do/zo skoly 150 Eur/semester, 200 Eur/rok

Späť
 
     

Francúzsko
Informácie o krajine
Životné náklady
High school
Highschool
Ďalšie informácie
Čo hovoria naši klienti
Prihláška na Highschool
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000