jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Pondelok, 10/2/2023  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Úvod : High school : Kanada

Rok na strednej škole v Kanade - Highschool Kanada

Charakteristika programu - rok na strednej škole v zahraničí
Podmienky prijatia a termíny prihlášok
Pár slov o Kanade a jej skolach
Cenník
Aký je postup registrácie na program?


Charakteristika programu - rok na strednej škole v zahraničí

Pobyt na zahraničnej strednej škole je to najlepšie, čo ako mladý človek medzi 15 až 18 rokom môžes urobiť. Prostredníctvom nášho programu Highschool Kanada sa stanes na jeden až desať mesiacov súčasťou lokálnej strednej školy a členom hosťujúcej rodiny a kanadskej komunity. Tento pobyt Ti umožní zoznámiť sa s kultúrou a životnými podmienkami Kanady a posilní Tvoju  motiváciu pri štúdiu jazyka. Odmenou Ti bude nezmazateľný pobyt plný zážitkov, nadobudnutých vedomostí a skúseností, z ktorých môžes čerpať po celý život.

STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA PROGRAMU
Môžes absolvovať rok na strednej škole v Kanade - buď celý školský rok, 1 semester alebo 8-12 tyzdnov. Zúčastnís sa riadneho vyučovania spolu s domácimi žiakmi, pričom budes rovnako hodnotený. Ubytovanie je zabezpečené v hostiteľskej rodine alebo rezidencii s plnou penziou. Kanada je známa vysokou bezpečnosťou prostredia, v ktorom prijíma zahraničného študenta. Rodiny sú starostlivo vyberané a ponúkajú dôveryhodné, pohodlné prostredie pre život. Študent má svojho koordinátora, ktorý mu poskytuje pomoc a podporu počas celého jeho pobytu.Podmienky prijatia a termíny prihlášok

 • Vek 15 – 17/18,5 roka.
 • Štúdium jazyka na škole minimálne počas 2 rokov, dostatočné komunikačné schopnosti potrebné pre účasť na programe. Jazykové znalosti študenta budú overené pred jeho akceptáciou do programu.
 • Dobré študijné výsledky počas posledných študijných rokov.
 • Osobnostná vyspelosť a nezávislosť.
 • V pripade akreditacneho studia ma student možnosť výberu lokality a skoly z ponuky skol vo vybere.


Pár slov o Kanade a jej skolach

Anglicky hovoriaca Kanada Vám poskytne nové príležitosti zoznámiť sa s novými ľuďmi. Školy v Kanade sú vo všeobecnosti väčšie než tie európske. Okrem klasických predmetov, ako je matematika, angličtina, fyzika, telocvik si môžete vybrať predmety, napr. hudba, práca s drevom, mechanika, divadlo a pod. Vyučovanie začína o 8.15 hod. a končí okolo 15.00 hod. Obedňajšia prestávka je cca 50 minút. Kanadský školský systém je zameraný na dieťa. Učitelia sa venujú hlavne kurzom rozvíjajúcim študentovu tvorivosť nielen na učenie sa samotného textu. V triede zvyčajne nie je viac než 30 žiakov. Hosťovské rodiny sú starostlivo vyberané a sú hrdé na to, že sa môžu podeliť o svoju kultúru a životný štýl s druhými.

Stredné školy v Kanade

Skolsky system v Kanade je vseobecne zadeleny do dvoch casti – zakladne, nasledne stredoskolske vzdelanie a  vyssie – postsecondary - vzdelanie na univerzitach resp.na colleges. Na kanadskych skolach sa vyucuje v anglicky hovoriacej Kanade v anglictine, vo francuzsky hovoriacej casti Kanady vo francuzstine, resp.kombinovane. Studijny program pozostava zo zakladnej schemy povinnych predmetov a sirokej skaly vyberovych predmetov, ktore variuju podla jednotlivych skol.

V profile programu každej strednej školy sú povinne dané nasledovné študijné predmety:

Biológia

Hudba, umenie a tanec

Chémia

Telesná výchova

Angličtina

Fyzika

Matematika

Spoločenské vedy

Cudzie jazyky vrátane japončiny, francúzštiny, nemčiny, španielčiny,..

Práca s počítačom

K povinným predmetom štúdia sú na výber ešte viaceré komplementárne programy, napr. soccer, futbal, zborový spev, muzikál, divadlo, ochrana prírody, …Školy v Kanade sú vo všeobecnosti väčšie než tie európske.

Kanada je známa vysokou bezpečnosťou prostredia, v ktorom prijíma zahraničného študenta. Rodiny sú starostlivo vyberané a ponúkajú dôveryhodné, pohodlné prostredie pre život. Študent má svojho koordinátora, ktorý mu poskytuje pomoc a podporu počas celého jeho pobytu.

 V Kanade ponukame 2 druhy programov:

1/ akreditovane studium, pocas ktoreho studenti ziskavaju kredity transformovatelne do nasho domaceho skolskeho systemu. Ide o cenovo narocnejsie programy, pretoze sa uhradza plna cena skolneho  zahranicneho studenta. Pri tomto type studia je mozne vybrat si konkretnu skolu zo sirokeho vyberu partnerom ponukanych skol lokalizovanych po celej Kanade. Ponuka konkretnych skol s ich zakladnymi charakteristikami vratane studijnych programov je k dispozicii po zavaznej registracii.

2/ neakreditovane studium, pocas ktoreho su studenti sucastou interkulturnej vymeny, ale neziskavaju kredity a po navrate opakuju rocnik. Je mozne zucastnit sa rocneho/semestralneho studia ale aj kratsich pobytov – 8 az 12 tyzdnovych. Pri tomto type programu nie je mozny vyber konkretnej skoly. Program je cenovo menej narocny v porovnani s akreditovanym studiom.

V anglicky hovoriacej Kanade študenti môžu byť umiestnení v Halifaxe (Nova Scotia), Winnipegu (Manitoba) alebo v Regie (Saskatchewan). Prérijné oblasti Západnej Kanady a východné pobrežné provincie ponúkajú zaujímavé, pritom veľmi odlišné prostredie. Každá provincia má svoju geografickú a historickú odlišnosť, spoločným znakom je, že všade sú študenti obklopení prívetivým pohostinstvom kanadských hostiteľských rodín.

Vo francúzsky hovoriacej Kanade si môžu študenti vybrať umiestnenie v Montreali, Quebecu alebo Ville Saguanay. Provincia Quebec je typická svojim odlišným životným štýlom. “Bon vivant” temperament nenájdete nikde inde v Kanade.Cenník

Programy bez akreditacie a kratke studijne programy

Dlzka programu

Lokalita

Cena

rok

Winnipeg, Manitoba, Saskatchewan                                                               

12500 EUR

12 tydnov

Winnipeg, Manitoba, Saskatchewan                                                               

5800 EUR

10 tydnov

Winnipeg, Manitoba, Saskatchewan                                                               

5200 EUR

8 tydnov

Winnipeg, Manitoba, Saskatchewan                                                               

4400 E|UR

 

Programy s akreditaciou

Dlzka programu

Lokalita

Cena

rok

Winnipeg, Manitoba, Kelowna, British Columbia                                                             

16500 EUR

semester

Winnipeg, Manitoba, Kelowna, British Columbia                                                             

9800 EUR

rok

Toronto, Ontario,

Montreal, Quebec Bilingual

21000 EUR

semester

Toronto, Ontario,

Montreal, Quebec Bilingual

12500 EUR

Ceny zahrnaju

 • Umiestnenie na skole a v rodine
 • Mandatory school fees reimbursement – iba hlavne predmety
 • Asistencia a dozor pocas celeho programu
 • Poistenie liecebnych nakladov /okrem kratkodobych pobytov/
 • CAQ poplatok pre programy v Montrealy
 • Prehlasenie hostujucej rodiny – Custodianship Declariation
 • Notarsky overene podklady pre ziskanie studijneho povolenia /Study Permit/
 • programovy poplatok partnerskej agentury
 • registracny poplatok Bakalarov

Ceny nezahrnaju

 • vizove poplatky a poplatky za lekarsku prehliadku
 • skolsku a sportovu uniformu
 • skolske pomocky
 • dopravu do/zo skoly
 • poplatky za aktivity, ktore su mimo povinneho vyucovacieho programu
 • transcript stredoskolskeho vysvedcenia /225 CAD/
 • ceny za letecku dopravu


Aký je postup registrácie na program?

Postup vybavovania pobytu

1.     Vyžiadanie Záväznej prihlášky: Záväznú prihlášku si môžeš vyžiadať mailom na edu@bakalari.sk

2.     Záväzná prihláška na pobyt: Ak sa Ti naša ponuka páči a rozhodneš sa pre pobyt, vyplníš údaje v záväznej prihláške a pošleš nám ju. So záväznou prihláškou sa uhrádza registračný poplatok 200 EUR. Platbu je potrebné uhradiť na náš EUR účet (detaily sú uvedené v zmluve) do 3 dní od podpisu zmluvy. Po úhrade poplatku sa stáva Tvoja objednávka našich služieb záväzná. Registračný poplatok sa pri konečnom vyúčtovaní odčítava z celkovej sumy.

3.     Prihlasovacie formuláre: Po úhrade registračného poplatku obdržíš od nás formuláre v anglickom/nemeckom/francúzskom/španielskom jazyku (podľa krajiny). Tieto formuláre vyplníš, dáš potvrdiť v škole, u lekára, doplníš fotografiami.

4.     Test z angličtiny: Dohodneš si termín testu z angličtiny v našej kancelárii.

5.     Faktúra: po akceptovaní prihlášky partnerskou organizáciou pripravujeme záväznú kalkuláciu. Z celkovej ceny odpočítame uhradenú zálohu. Dátum splatnosti faktúry bude určený v závislosti od ďalšieho postupu vybavovania.

6.     Vízum (iba pre krajiny s vízovým režimom): Po obdržaní potrebných dokumentov, môžeme žiadať o vízum. Pomôžeme Ti s prípravou dokumentov potrebných k žiadosti o vízum.

7.     Pred odchodom: Pripravíme Ti informačný balík, ktorý obsahuje informácie o ubytovaní, užitočné informácie o škole, turistické informácie o krajine, informácie o poistení, kontakt na koordinátora, informácie o orientácii, letenku.

Späť
 
     

Kanada
Informácie o krajine
Informácie o vízach
Životné náklady
High school
Highschool
Ďalšie informácie
Čo hovoria naši klienti
Nezáväzná prihláška na Highschool
Prihláška na Highschool
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000