jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Pondelok, 10/2/2023  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Úvod : High school : Španielsko

Štúdium na strednej škole v Španielsku - Highschool

Charakteristika programu
Podmienka prijatia
Nástup - termíny prihlášok
Cena
Čo je v cene
Postup vybavovania pobytu


Charakteristika programu

HIGHSCHOOL ŠPANIELSKO
Školský rok 2019/2020

Štúdium na strednej škole v zahraničí

Termín prihlásenia sa: do 28 februara 2019

Pobyt na zahraničnej strednej škole je to najlepšie, čo ako mladý človek medzi 15 až 18 rokom môžeš urobiť. Prostredníctvom nášho Highschool programu sa staneš na päť alebo desať mesiacov súčasťou lokálnej strednej školy a členom hosťujúcej rodiny. Tento pobyt Ti umožní zoznámiť sa s kultúrou a životnými podmienkami vybranej krajiny a posilní Tvoju motiváciu pri štúdiu jazyka. Odmenou Ti bude nezmazateľný pobyt plný zážitkov, nadobudnutých vedomostí a skúseností, z ktorých budeš môcť čerpať po celý život.

Prihlás sa na program - rok na strednej škole v zahraničí teraz!

STRUČNÁ VŠEOBECNÁ CHARAKTERISTIKA PROGRAMU
Môžeš študovať niekoľko mesiacov, semester alebo celý rok na štátnej alebo súkromnej strednej škole v USA, Kanade, Veľkej Británii, Nemecku, Francúzsku, Španielsku, Taliansku, Belgicku, či Japonsku a Juhoafrickej republike.

Zúčastníš sa riadneho vyučovania spolu s domácimi žiakmi, pričom budeš rovnako hodnotený. Ponuka predmetov závisí od každej školy. Počas pobytu musíš absolvovať niekoľko povinných predmetov ako napr. angličtina (resp. jazyk krajiny), história, matematika a prírodné vedy. Popri týchto predmetoch si môžeš zvoliť ďalšie predmety podľa možností školy, napr. ekonómiu, právo, cudzí jazyk, umenie, filozofiu, hudbu atď. Pri výbere predmetov Ti poradí školský konzultant.

Ubytovaný budeš v hostiteľskej rodine / v školskom internáte s plnou penziou príp. s polpenziou. Hostiteľská rodina môže byť úplná rodina s deťmi, matka/otec s dieťaťom (deťmi) alebo bezdetná dvojica.

Program štúdium na strednej škole neumožňuje študentovi výber lokality (okrem Kanady), či hostiteľskej rodiny. Študenti sú umiestňovaní v rodinách na základe vyplnených formulárov. Je dôležité, aby sa v nich študent predstavil svojej budúcej hostiteľskej rodine, čo najviac. Svoju prihlášku môže každý študent obohatiť fotografiami z rodiny, výletov.

Proces umiestňovania študenta je pomerne náročný a zložitý. Študenta si vyberá hostiteľská rodina, ktora   musí záväzne potvrdiť akceptáciu, ďalej musí umiestnenie záväzne potvrdiť príslušná stredná škola. Väčšina študentov získava informácie o svojej hostiteľskej rodiny niekoľko mesiacov pred vycestovaním. V niektorých prípadoch sa môže študent umiestniť v rodine až krátko pred vycestovaním, niekedy aj pár dní pred samotnou cestou na pobyt. Niekedy je študent umiestnený v tzv. „welcome family“ alebo u koordinátora v období prvých týždňov, či mesiacov až do nájdenia permanentnej rodiny na zvyšok pobytu.

Srdeční Španieli Ťa privítajú vo svojej krajine, aby si sa tu naučil ich jazyk a spoznal ich kultúru. Ak chceš prísť študovať do Španielska, musíš mať za sebou už aspoň dva roky štúdia španielskeho jazyka. Väčšina škôl je štátnych a každá má svoje vlastné pravidlá. Vzťah medzi učiteľmi a študenti je veľmi osobný. Často študenti oslovujú učiteľov ich krstným menom.

Škola začína obyčajne koncom septembra a končí v polovici júna ale líši sa podľa jednotlivých škôl. Vyučovanie je od 8.00 hod až do 14.00 hod. s prestávkou o 11.00 hod. V popoludňajších hodinách sa môžu študenti venovať rôznym záujmovým aktivitám ako je šport, fotografovanie, kultúrne návštevy pamiatok a pod. Všetky školy organizujú výlety do okolia.

Skolsky system v Spanielsku je zadeleny do troch stupnov: zakladne skolske vzdelanie /od 6 do 12 rokov/, nizsie stredne vzdelanie /od 12 do 16 rokov/ a tzv. “Bachillerato”

/od 16 do 18 rokov/.   Je mozne studovat cely rok, semester alebo kratsie – 4,6,8 tyzdnov al. 3 mesiace. Vysvedcenie, oficialne uznane Spanielskym ministerstvom skolstva je ale mozne ziskat len ukoncenym rocnym studiom – ide o akreditovane rocne studium na strednej skole..Podmienka prijatia

 • Vek 15 – 18,5 roka
 • Štúdium jazyka na škole minimálne počas 2 rokov, dostatočné komunikačné schopnosti potrebné pre účasť na programe. Jazykové znalosti študenta budú overené pred jeho akceptáciou do programu
 • Dobré študijné výsledky počas posledných študijných rokov
 • Osobnostná vyspelosť a nezávislosť
 • Študent nemá možnosť výberu hostiteľskej rodiny a miesta lokalizácie školy, rodinu rovnako ako školu vyberá partnerská organizácia (výnimkou je Kanada s možnosťou výberu školy)

Prihlás sa na program - rok na strednej škole v zahraničí teraz!Nástup - termíny prihlášok

 • Prihlášky s kompletnou dokumentáciou sú prijímané do 28 februara 2019


Cena

 

Dlzka programu

Termin

Cena

4 tyzdne

Podla vyberu

2800 EUR

6 tyzdnov

Podla vyberu

3200 EUR

8 tyzdnov

Podla vyberu

3700 EUR

12 tyzdnov

Podla vyberu

6900 EUR

Semester

August-Január

9300 EUR

Semester

Január-Jún

9300 EUR

Rok      

August - Jun

9500 EUR

                                              Čo je v cene

Cena zahŕňa:

 • umiestnenie na strednej škole vrátane nákladov spojených so štúdiom
 • umiestnenie a ubytovanie vo vybranej hostiteľskej rodine / internáte so stravou
 • školský registračný poplatok
 • orientácia po príchode do krajiny
 • vnútroštátna letenka/cest. lístok v rámci krajiny z miesta príletu k hostiteľskej rodine
 • transfer z/na letisko v krajine
 • komplexné poistenie (okrem Francúzska, Kanady)
 • stála pomoc koordinátora
 • doklad o absolvovaní štúdia
 • predodchodová orientácia
 • informačný balíček
 • podklady k získaniu víz (týka sa krajín s vízovou povinnosťou)

Cena nezahŕňa:

 • Dopravu do krajiny
 • poplatok za vízum
 • SEVIS poplatok (USA)
 • Carte de sejour (Francúzsko)
 • vreckové
 • učebný materiál naviac (vo Francúzsku cena nezahŕňa učebný materiál vôbec)

Prihlás sa na program - rok na strednej škole v zahraničí teraz!Postup vybavovania pobytu

1.     Vyžiadanie Záväznej prihlášky: Záväznú prihlášku si môžeš vyžiadať mailom na edu@bakalari.sk

2.     Záväzná prihláška na pobyt: Ak sa Ti naša ponuka páči a rozhodneš sa pre pobyt, vyplníš údaje v záväznej prihláške a pošleš nám ju. So záväznou prihláškou sa uhrádza registračný poplatok 200 EUR Platbu je potrebné uhradiť na náš EUR účet (detaily sú uvedené v zmluve) do 3 dní od podpisu zmluvy. Po úhrade poplatku sa stáva Tvoja objednávka našich služieb záväzná. Registračný poplatok sa pri konečnom vyúčtovaní odčítava z celkovej sumy.

3.     Prihlasovacie formuláre: Po úhrade registračného poplatku obdržíš od nás formuláre v jazyku danej krajiny. Tieto formuláre vyplníš, dáš potvrdiť v škole, u lekára, doplníš fotografiami.

4.     Test z jazyka: Dohodneš si termín testu zo spanielciny v našej kancelárii.

5.     Faktúra: po akceptovaní prihlášky partnerskou organizáciou pripravujeme záväznú kalkuláciu. Z celkovej ceny odpočítame uhradenú zálohu. Dátum splatnosti faktúry bude určený v závislosti od ďalšieho postupu vybavovania.

6.     Pred odchodom: Pripravíme Ti informačný balík, ktorý obsahuje informácie o ubytovaní, užitočné informácie o škole, turistické informácie o krajine, informácie o poistení, kontakt na koordinátora, informácie o orientácii, letenku.

Späť
 
     

Španielsko
Informácie o krajine
High school
Highschool
Ďalšie informácie
Prihláška na Highschool
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000