jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Pondelok, 10/2/2023  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Úvod : High school : Veľká Británia

Štúdium na strednej škole v Anglicku - Highschool

Charakteristika programu
Vyber skoly
Podmienky prijatia
Nástup - termíny prihlášok
Program - cena
Čo je v cene
Postup vybavovania pobytu
Nostrifikácia dokladov


Charakteristika programu

HIGHSCHOOL VEĽKÁ BRITÁNIA
Ročné štúdium na strednej škole vo Veľkej Británii
 

Termín prihlásenia sa na program - Rok na strednej škole: do 28 februara 2019

Pobyt na zahraničnej strednej škole je to najlepšie, čo ako mladý človek medzi 15 až 18 rokom môžeš urobiť. Prostredníctvom nášho Highschool programu sa staneš na desať mesiacov súčasťou lokálnej strednej školy a členom hosťujúcej rodiny alebo rezidencie. Tento pobyt Ti umožní zoznámiť sa s kultúrou a životnými podmienkami vybranej krajiny a posilní Tvoju motiváciu pri štúdiu jazyka. Odmenou Ti bude nezmazateľný pobyt plný zážitkov, nadobudnutých vedomostí a skúseností, z ktorých budeš môcť čerpať po celý život.

STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA PROGRAMU ROK NA STREDNEJ ŠKOLE VO VEĽKEJ BRITÁNII
Môžeš študovať celý rok na štátnej strednej škole vo Veľkej Británii.
Zúčastníš sa riadneho vyučovania spolu s domácimi žiakmi, pričom budeš rovnako hodnotený. Ubytovaný budeš v hostiteľskej rodine alebo v školskej rezidencii s polpenziou, za obed v skolskej jedalni platis sam resp. si mozes pripravovat vlastnu stravu v kuchynke skolskej rezidencie. Mozes si vybrat z dvoch konkretnych skol, z ktorych jedna sa nachadza v kraji Lincolnshire a druha v Dorsete.

 • Dĺžka: celý školský rok, semester, kratkodobe pobyty /2-4-6-8-12 tyzdnov/
 • Lokalita: Lincolshire / Dorset  UK
 • Škola: štátna škola
 • Triedy: anglické sylaby; anglickí aj medzinárodní študenti


Vyber skoly

Stredna skola v Lincolnshire

Tato skola ma 50 rocnu historiu a je znama vysokym standardom vzdelavania v bezpecnom a priatelsky naladenom prostredi s dobre vybavenymi modernymi priestormi  Nachadza sa v 60 tisicovom  meste, ktore kedze je hlavným administratívnym centrom okolitej vidieckej oblasti, ponúka tiež širokú škálu nákupných, spoločenských a športových možností. Skola  Je dopravne lahko dostupna – len 2,5 hodiny cesty vlakom z Londyna. Ma dva campusy, ktore okrem vybavenosti pre  vyuku, ponukaju moznosti sportovania – v telocvicni, na tenisovych kurtoch, v plaveckom bazene,  fitnis centre,..Studenti su ubytovani v internate v campuse, ktory ma 136 jednolozkovych izieb s moznostou pripravy vlastnej stravy alebo maju moznost stravovania v jedalni za prijatelne ceny. Kazdych 5-10 izieb ma k dispozicii kuchynku a kupelnu.

Skolsky system je organizovany tak, aby sa studenti mohli zucastnit kratkodobych / 4-20  tyzdnovych/ studijnych pobytov, tzv. „“taster““ programov , pocas ktorych navstevuju  spolu s domacimi a zahranicnymi studentami akademicku vyuku a sucasne si zdokonaluju svoje znalosti anglictiny. Studento maju na vyber viacero studijnych kombinacii – napr.studium 3 predmetov + zucastnit sa 6 hodin IELTS pripravneho kurzu + 1 hodina konzultacii. Akademickych predmetov, z ktorych si mozno vybrat je cela skala  : Biologia,business, poradenstvo,kriminologia, anglicka literatura, film, historia, pravo, matematika, media, fyzika,psychologia,sociologia, statistika, umenie.

Stredna skola v Dorsete

Na skole rocne studuje viac nez 7000 studentov z celeho prilahleho regionu. Nachadza sa priamo pri morskom pobrezi v prirodnej rezervacii Dorset Jurassic Coast. Konali sa tu preteky plachetnic na Olympiade v roku 2012. Je lahko dostupna – vlakom trva cesta z Londyna len 2,5 hodiny. Skola ma vynikajucu vybavenost – pre studium ako aj volnocasove  aktivity. Sucastou arealu skoly je divadlo, restauracia, Medialne centrum a dva sportove arealy. Blizkost morskeho pobrezia  umoznuje studentom zaplavat si napr. pocas obednajsej  prestavky.  Je vynikajuco lokalizovana pre vodnosportove aktivity – treningy na plachetniciach, kajakoch, kanoistika, plavanie.  Je zaroven v pesej dostupnosti od centra mesta.

Studenti  si mozu vybrat pre svoje studium zo sirokej skaly predmetov vratane cudzich jazykov, napr. biologiu, chemiu, anglictinu, anglicku literaturu,film, geografiu, geologiu, nemcinu, politicke vedy, pravo, historiu, matematiku, media, fyziku, psychologiu, sociologiu, a mozu sa zucastnit prac na rozlicnych projektoch. Kazdy z predmetov ma 4,5 hodiny tyzdenne a predpoklada sa rovnaky cas na domace ulohy.

Zahranicnym studentom sa venuje osobitna pozornost – tyzdennymi konzultaciami, rovnako ako doucovacimi hodinami anglictiny.

Je mozne zucastnit sa studia v maturitnom rocniku s moznostou jeho ukoncenia maturitou.Podmienky prijatia

 • Vek 15 – 18,5 roka.
 • Štúdium jazyka na škole minimálne počas 2 rokov, dostatočné komunikačné schopnosti potrebné pre účasť na programe. Jazykové znalosti študenta budú overené pred jeho akceptáciou do programu.
 • Dobré študijné výsledky počas posledných študijných rokov.
 • Osobnostná vyspelosť a nezávislosť.
 • Študent nemá možnosť výberu hostiteľskej rodiny, rodinu vyberá partnerská organizácia. 


Nástup - termíny prihlášok

Prihlášky na program - Rok na strednej škole vo Veľkej Británii su prijimane do 28.februara 2019 pre rocne pobyty zacinajuce v auguste 2019.

Každý študent má po prílete do Veľkej Británie zabezpečený transfer z letiska na miesto ubytovania. V prvé dni sa študent oboznámi s okolím a absolvuje orientáciu po areáli školy v doprovode koordinátorov zo školy. Na začiatku pobytu absolvuje každý študent test z angličtiny. Škola zvyčajne organizuje koncom augusta privítací večierok pre všetkých nových zahraničných študentov.Program - cena

 

Dlzka programu

Termin

Cena

4 tyzdne

Podla vyberu

2800 EUR

8 tyzdnov

Podla vyberu

4500 EUR

12 tyzdnov

Podla vyberu

6000 EUR

Semester

August-Január

7200 EUR

Semester

Január-Jún

7200 EUR

Rok / ubytovanie v rodine

Sep - Jun

16100 EUR

Rok / ubytovanie v rezidencii           

Sep - Jun

8600 EUR

Rok / ubytovanie v rodine (Dorset)

Sep - Jun

7600 EUR

    

Prihlás sa na program teraz!Čo je v cene

 • zápisné do školy*,
 • transfer z letiska,
 • ubytovanie v rodine s polpenziou, plná penzia cez víkend, resp. ubytovanie v školskej rezidencii s polpenziou
 • orientácia po príchode,
 • stála pomoc koordinátora,
 • zdravotné poistenie

*Študenti z krajín EU neplatia školné, iba administratívny poplatok školy.

Prihlás sa na program teraz!Postup vybavovania pobytu

1.     Vyžiadanie Záväznej prihlášky: Záväznú prihlášku si môžeš vyžiadať mailom na edu@bakalari.sk

2.     Záväzná prihláška na pobyt: Ak sa Ti naša ponuka páči a rozhodneš sa pre pobyt, vyplníš údaje v záväznej prihláške a pošleš nám ju. So záväznou prihláškou sa uhrádza registračný poplatok 200 EUR Platbu je potrebné uhradiť na náš EUR účet (detaily sú uvedené v zmluve) do 3 dní od podpisu zmluvy. Po úhrade poplatku sa stáva Tvoja objednávka našich služieb záväzná. Registračný poplatok sa pri konečnom vyúčtovaní odčítava z celkovej sumy.

3.     Prihlasovacie formuláre: Po úhrade registračného poplatku obdržíš od nás formuláre v jazyku danej krajiny. Tieto formuláre vyplníš, dáš potvrdiť v škole, u lekára, doplníš fotografiami.

4.     Test z jazyka: Dohodneš si termín testu z anglictiny v našej kancelárii.

5.     Faktúra: po akceptovaní prihlášky partnerskou organizáciou pripravujeme záväznú kalkuláciu. Z celkovej ceny odpočítame uhradenú zálohu. Dátum splatnosti faktúry bude určený v závislosti od ďalšieho postupu vybavovania.

6.     Pred odchodom: Pripravíme Ti informačný balík, ktorý obsahuje informácie o ubytovaní, užitočné informácie o škole, turistické informácie o krajine, informácie o poistení, kontakt na koordinátora, informácie o orientácii, letenku.
Nostrifikácia dokladov

Po ukončení ročníka na zahraničnej strednej škole, by mal študent po návrate domov ísť za riaditeľom jeho strednej školy. Riaditeľ školy má právo určiť predmety, z ktorých bude študent robiť diferenčné skúšky. Zo zákona vyplýva povinnosť robiť tieto diferenčné skúšky zo slovenského jazyka a v prípade školopovinných žiakov aj zo zemepisu a dejepisu. Riaditeľ môže nariadiť ešte dodatočné skúšky z iných predmetov.

Stredisko pre ekvivalenciu dokladov o vzdelaní posudzuje o.i. ročníkové vysvedčenia zo základných a stredných škôl ako aj iné doklady vydané po ukončení štúdia na stredných školách.

Bezplatné vyjadrenie strediska k dokladom obsahuje informáciu:

 • o úrovni dokladu – jeho slovenský ekvivalent,
 • odporúčané kompenzačné opatrenia v prípade, že existuje iba čiastočná rovnocennosť,
 • prevody známok, vrátane prevodu slovného hodnotenia do slovenskej klasifikačnej stupnice.

Podrobné informácie vydáva stredisko aj jednotlivcom.

Späť
 
     

Veľká Británia
Informácie o krajine
Podmienky vstupu do Veľkej Británie
Životné náklady
High school
Highschool
Ďalšie informácie
Prihláška na Highschool
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000