jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Streda, 2/8/2023  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Ako si vybrať kurz

Pri výbere kurzu je dôležité mať na pamäti nasledujúce kritéria pri hľadaní ideálnej školy:

Záruka a kvalita

  • Kvalita jazykových kurzov je garantovaná akreditáciou škôl. Vo Veľkej Británii je to spoločnosť ARELS a väčšina je takisto uznávaná Britskou radou. V Austrálii je to ELICOS a NEAS. V iných krajinách sú to medzinárodné asociácie jazykových centier, ktoré sú výbornou zárukou kvality a profesionality.  Vysokokvalifikovaní, skúsení lektori sú kľúčom k vysokej úspešnosti, kvalite a vnútornej motivácii. 
     

Prijateľná cena

  • Keďže filozofiou Bakalarov bolo už pri vzniku poskytovať cenovo výhodné jazykové pobyty, ktoré by boli atraktívne a prístupné najmä mladým ľuďom a študentom, je našou snahou aj dnes priniesť na trh programy kvalitné a súčasne relatívne cenovo prijateľné. 

Individuálny prístup a dĺžka kurzu

  • Efektívnosť kurzu je podmienená zaradením do správnej skupiny. Hneď prvý deň v škole absolvujete vstupný test, na základe ktorého Vás zaradia do vhodnej jazykovej úrovne. Výuka sa uskutočňuje zábavnou formou v uvoľnenej atmosfére, vďaka čomu sa vyvinie veľmi otvorený a ústretový vzťah medzi študentom a učiteľom. To má za následok aj to, že učiteľ je schopný objektívne zhodnotiť Vaše pokroky a napredovanie a tomu prispôsobiť aj tempo kurzu resp. Vám odporučiť spôsoby, ako by ste mohli zefektívniť svoje štúdium a načo by ste sa mali zamerať. Vaše napredovanie súvisí aj s početnosťou skupiny, ktorá je v škole obvyklá. Pri väčšine škôl sa skupiny skladajú z 8-10 študentov, v lete spravidla sa tieto počty zvyšujú niekedy až na 20 osôb. Väčšinou platí, že čím je menej osôb v kurze, tým je väčšia možnosť individuálne pristupovať k študentom. Preto odporúčame tým,
    ktorí potrebujú dosiahnuť rýchly progres vo výuke, aby volili pre štúdium obdobie mimo frekventovanej letnej sezóny.

Intenzita výuky a odborná špecializácia

  • Kurzy sú rozdelené podľa intenzity a zamerania. Výhodou je, že kurzy môžete ľubovolne kombinovať a nájsť si tak to čo Vám najviac vyhovuje. Väčšina škôl má viac jazykových úrovní, od úplných začiatočníkov až po pokročilé úrovne končiace získaním certifikátu. Jazykovo vyspelejším študentom odporúčame kombináciu špecializovaných kurzov, ktoré sa zameriavajú na odbornú terminológiu a umožnia Vám rozšíriť si znalosti slúžiace pre profesionálne účely. Výuka je prispôsobená individuálnym znalostiam účastníkov kurzu, takže aj úplní začiatočníci nemusia mať strach, že by nezvládli štúdium jazyka. Práve naopak, majú výhodu v tom, že sú nútení už od samého začiatku myslieť v inom jazyku a získajú tak cenný základ, na ktorý budú bez problémov ďalej nadväzovať. Aj z tohto dôvodu tomuto typu študentov doporučujeme dlhodobejšie kurzy. Tí, ktorí sa rozhodnú pre krátkodobé kurzy ďaleko viac ocenia intenzívnejšie kurzy alebo kombináciu viacerých typov kurzov.


Späť
 
     

Rady skúsených - Austrália
Rady skúsených - štúdium jazykov
Rady skúsených - Írsko
Írsko
Informácie o krajine
Podmienky vstupu do Írska
Životné náklady
Jazykové kurzy
Ako si vybrať kurz
Doprava
Informácia o cenách
Medzinárodné jazykové certifikáty
Poistenie
Pracovné povolenie
Prečo študovať v zahraničí
Priebeh kurzu
Stravovanie
Typy kurzov
Ubytovanie
Voľnočasové aktivity
Ďalšie informácie
Čo hovoria naši klienti
Nezáväzná prihláška na jazykový kurz
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000