jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Pondelok, 6/1/2020  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Informácie o krajine

Na základe odbornej štúdie, ktorú vypracovala OSN je Kanada najlepšou krajinou pre život na svete. Najvyššie známky získala hlavne vďaka výbornému a veľmi dostupnému vzdelávaciemu systému, čistému a zdravému životnému prostrediu a nízkej úrovni kriminality.

Životná úroveň Kanaďanov je jednou z najvyšších na svete. Viac než 65% žije vo vlastných domoch. Životné náklady sú pritom v porovnaní s inými vyspelými krajinami nižšie.

O prvých obyvateľoch Kanady sa verí, že sa sem dostali z Ázie pred tisíckami rokov cez pevninový most medzi Sibírom a Aljaškou. Koncom 16. storočia začali objavovať krajinu prví cestovatelia z Francúzska a Veľkej Británie. Do začiatku druhej svetovej vojny pochádzalo najviac imigrantov z Britských ostrovov a východnej Európy. Potom sa však národnostný pomer obohatil o ľudí z južnej Európy, Ázie, Južnej Ameriky a z Karibskej oblasti, pričom hlavný príliv prisťahovalcov prichádza z Pacificko-ázijskej oblasti.

V súčasnosti krajina pozostáva z 10 provincií a dvoch teritórií, obývaných zväčša Kanaďanmi, ktorí môžu nájsť predkov takmer na celom svete. Nedávny prieskum ukázal, že 42% populácie má iný ako francúzsky či britský pôvod. Aj to je dôvodom, prečo sú Kanaďania k cudzincom veľmi milí a priateľskí. Kanada je takisto známa svojou očarujúcou prírodou, od pralesov v pobrežnej Britskej Kolumbii, majestátnych Skalistých hôr v Alberte, cez široké horizonty prérie a veľkých jazier až po príkre horské zrázy Atlantických provincií. Návštevník tu nájde dravé horské riečky, ale aj široké veľtoky, zasnežené kopce či teplé pláže. Je len málo takých miest na svete, kde sa dá v jeden deň lyžovať a poobede sa opaľovať na slnečnej pláži. Vancouver, jedno z najznámejších a najatraktívnejších kanadských miest, medzi také mestá rozhodne patrí.

Kanadským špecifikom je jej dvojjazyčnosť. V provincii Quebec sa rozpráva prevažne po francúzsky, ale všetci obyvatelia ovládajú aj angličtinu. Francúzsky vplyv sa prejavuje nielen v jazyku, ale aj v architektúre a samozrejme na výbornej kuchyni. Mestá a mestečká tu pôsobia veľmi európskym dojmom s úzkymi uličkami, nízkymi domami a množstvom zelene.

Kanadská klíma je veľmi pestrá - od večne zamrznutých plání na severe po bujnú vegetáciu v Britskej Kolumbii. V najzaľudnenejšej oblasti pozdĺž hranice s USA dosahujú denné letné teploty až 35°C a v zime klesajú aj na -25°C. Celkovo je však klíma v hlavných mestách porovnateľná so Slovenskom.

Toronto

Toronto je najväčšie kanadské mesto, s takmer 5,5 miliónom obyvateľov, a metropola provincie Ontário, ležiace na brehu jazera Ontário. V jeho uliciach uvidíte zmes rôznych kultúr a budete počuť viac ako 100 odlišných jazykov. Nie náhodou ho UNESCO vyhlásilo za populačne najrozmanitejšie mesto na svete. Voľný čas môžete v Toronte stráviť pri jazere Ontario, milovníci histórie návštevami rôznych múzeí a prehliadkami ukážok viktoriánskej architektúry. Fanúšikovia hokeja by určite nemali obísť Hokejovú sieň slávy a zrejme jednou z najväčších atrakcií pre väčšinu budú Niagarské vodopády vzdialené necelé dve hodiny jazdy autom.

Montreal

Montreal, druhé najväčšie mesto Kanady, je ostrovné mesto na rieke St. Lawrence s nádherným parkom v strede mesta. Nachádza sa len 60 km od hraníc s USA a je zároveň bilinguálnym mestom, kde sa dohovoríte nielen anglicky ale aj francúzsky. Má približne 3,5 milióna obyvateľov a početné zastúpenie rôznych národností. Montreal ponúka bohaté kultúrne vyžitie ako aj vzrušujúci nočný život. Odráža sa tu aj európsky vplyv, ktorý dodáva mestu nezabudnuteľnú atmosféru a šarm.

Okrem toho môžete navštíviť 30 km podzemného mesta, kde nájdete všetko od kaviarní, cez obchody a nákupné centrá až po banky. Príroda je takisto neodmysliteľnou súčasťou mesta a umožní vám stráviť príjemné chvíle oddychu. Vďaka ideálnym podmienkam pre šport sa môžete venovať rôznym športovým aktivitám a to nielen v zime, keďže každá sezóna je niečím výnimočná.

Vancouver

Po Toronte a Montreali je to tretie najväčšie kanadské mesto 42 km vzdialené od juhozápadných hraníc s USA. Veľkú časť mesta zaberajú pekné parky. Medzi zaujímavé atrakcie patrí napr. Múzeum Námorníctva alebo Planetárium. Vancouver je z jednej strany obkolesený majestátnymi horami, z ktorých sa naskytuje výhľad na modrý Pacifik obklopujúci mesto z druhej strany. Je to kozmopolitné prístavné mesto, ktoré je len niekoľko minút vzdialené od miest, kde sa dá lyžovať, robiť horolezectvo, jachting alebo sa len tak opaľovať.

Štátne sviatky

01/01, 29/03, 31/03, 01/04, 27/05, 01/07, 05/08, 02/09, 14/10, 11/11, 25/12, 26/12Späť
 
     

Kanada
Informácie o krajine
Informácie o vízach
Životné náklady
High school
Highschool
Ďalšie informácie
Čo hovoria naši klienti
Nezáväzná prihláška na Highschool
Prihláška na Highschool
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000