jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Pondelok, 10/2/2023  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Životné náklady

Írsko je vo všeobecnosti lacnejšou krajinou ako susedná Veľká Británia. Ak sa pri svojom pobyte uskromníte a nebudete bývať v drahých hoteloch a stravovať sa v luxusných reštauráciách, denne miniete cca 25 EUR.

Za týždenný študentský lístok na dopravu v Dubline si môžete vydeliť 24 EUR, na mesačný 60 EUR. Ceny ubytovania v Dubline závisia od typu ubytovacieho zariadenia. Zatiaľ čo v hoteli vyššej kategórie dvojlôžková izba môže stáť 250 EUR na noc, v hosteli zaplatíte len asi 10 EUR na noc. Vo všeobecnosti v centre meste za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 40 do 90 EUR.

Stravovanie sa v írskych reštauráciách je samozrejme drahšie ako vo fast food, kde sa najete za 5 EUR oproti ľahkému obedu v centre mesta za 9-25 EUR. Výdatnejší obed alebo večeru si môžete v obyčajnej reštaurácii dopriať za 19-32 EUR, v luxusnejšej za cca 50 EUR. Ak by ste sa rozhodli stravu si pripravovať, tak ceny niektorých potravín sú: liter mlieka 0,8 EUR, maslo 2 EUR, chlieb alebo bageta 1 EUR, špagety 1,1 EUR, ryža 1,1 EUR, vajíčka (tucet) 0,9 EUR, 2l Coca-coly 1,4 EUR, 1 l pomarančového džúsu 0,75 EUR, 1kg jabĺk 0,95 EUR, veľká mrazená pizza (polotovar) 2,5 EUR.

 Späť
 
     

Írsko
Informácie o krajine
Podmienky vstupu do Írska
Životné náklady
Ďalšie informácie
Čo hovoria naši klienti
Nezáväzná prihláška na jazykový kurz
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000