jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Pondelok, 5/16/2022  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Životné náklady

Austrália patrí medzi turisticky vyhľadávané krajiny. Pre dlhodobé pobyty sú zaujímavé informácie o cenách tovarov a služieb, vyhľadávaných turistami. Doprava vlakom a autobusom je cenovo približne rovnaká.

Cenovo najvýhodnejšie sú tzv. travel pasy, ktoré sa kupujú osobitne na vlak, autobus, resp. loď, je možná aj ich kombinácia, potom sú ale drahšie. Celkovo je systém zľavneného cestovného v Austrálii veľmi flexibilný a pestrý. Napr. V Sydney stojí týždenný časový cestovný lístok medzi 20-35 AUD. Jednorazový lístok stojí v závislosti od vzdialenostných zón 1,5–5,00 AUD. Ak máte záujem o kultúrne vyžitie, tak napr. vstupné do kina stojí cca 13 AUD. Sú dni, kedy je vstupné zlacnené (napr. v Sydney je to utorok).

V zariadeniach rýchleho občerstvenia (fast food, Mc Donald) sa dá najesť už za 5-6 AUD, večera v priemernej reštaurácii stojí 20-30 AUD, káva 3 AUD, čaj, ovocná šťava, pivo 2 AUD.

Stravovanie formou prípravy vlastnej stravy, ktoré je najobvyklejšie medzi študentmi, patrí aj medzi cenovo najlacnejšie. Vo veľkých supermarketoch sú ceny potravín približne nasledovné: mlieko 1,25 AUD, maslo 1,25 AUD, chlieb 2,73 AUD, 1kg jabĺk 3 AUD, Coca-Cola 2 AUD, čokoláda 1 AUD, olej 5-8 AUD. Prirodzene cenová úroveň v mestách je iná než na vidieku a sú dosť podstatné aj rozdiely medzi mestami.

Najdrahším mestom je Sydney, relatívne najlacnejším Perth.Späť
 
     

Rady skúsených - Austrália
Rady skúsených - štúdium jazykov
Rady skúsených - Írsko
Austrália
Doprava do Austrálie
Informácie o krajine
Informácie o vízach
Životné náklady
Jazykové kurzy
Ako si vybrať kurz
Doprava
Informácia o cenách
Medzinárodné jazykové certifikáty
Poistenie
Pracovné povolenie
Prečo študovať v zahraničí
Priebeh kurzu
Stravovanie
Typy kurzov
Ubytovanie
Voľnočasové aktivity
Ďalšie informácie
Čo hovoria naši klienti
Nezáväzná prihláška na jazykový kurz
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000