jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Štvrtok, 12/12/2019  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Informácie o krajine

Táto ”čižma Európy” má všetko, čo by ste si mohli priať: pápežov, maliarov, básnikov, mocnárov, more, výborné jedlá a víno. Trom tisícročiam jej histórie, kultúry a kuchyne odolá len málokto. V Taliansku uvidíte rímske ruiny, renesančné umenie, môžete navštíviť malebné stredoveké mestečká nalepené na skalách v kopcoch, lyžovať v Alpách, plaviť sa po benátskych kanáloch. Prirodzene, môžete sa oddávať aj jednoduchším radostiam – vychutnávať jedlo a víno, vylepšovať si šatník, alebo jednoducho si užívať ”la dolce vita”.

Taliansko leží na Apeninskom polostrove a je obmývané Jadranským, Iónskym, Tyrhenským a Ligúrskym morom. Jeho súčasťou sú aj viaceré ostrovy, z ktorých najznámejšie sú Sicília, Sardínia, Elba a Capri. Väčšinu talianskeho povrchu tvoria hory: na severe sa od západu na východ tiahnú Alpy a pozdĺž celého polostrova Apeniny. Najväčšia nížina sa nachádza v povodí Pádu, a je najobývanejšou a najpriemyselnejšou časťou Talianska. Taliansko by sme tiež mohli nazvať žijúcou galériou. Umenie sa tu na Vás valí z každej strany: či sú to rímske stĺpy, barokové kostoly a fontány, etruské hroby, grécke chrámy, alebo interiéry plné rímskych a gréckych sôch, byzantských mozaík, malieb slávnych stredovekých maliarov – zovšadiaľ na Vás dýcha história a kultúra.

V hudbe sa Taliani tiež nemusia hanbiť, veď vymysleli klavír, hudobnú notáciu a vyprodukovali takých velikánov ako Vivaldi, Verdi, alebo Puccini. Ani svetová kinematografia by nebola tým, čím je bez Mastroianiho, Sofie Loren, Felliniho, alebo Bertolucciho.

O tom, že talianska kuchyňa je jednou z najvychýrenejších na svete, niet pochýb. Emilia Romagna je domovom špagiet alla bolognese, lasaní a tortelín, ale aj výbornej šunky a mortadely. V Ligúrii nezabudnite ochutnať foccace a pesto, na Sicílii cannoli a zabaglione. Káva, víno a pivo sú výborné v celom Taliansku.

Taliani sa vyžívajú v oslavách, najmä patrónov svojich miest. Čím viac na juh, tým sú búrlivejšie, veľkolepejšie, hlučnejšie a ohňostroje nemajú konca kraja. Je ťažké poradiť, čo by ste si v Taliansku nemali nechať ujsť: Rím, fenomenálnu koncentráciu histórie, mesto, kde legendy a monumenty tvoria presne takú súčasť ako davy náhliace sa za každodennými povinnosťami; Florenciu, stredoveké mesto s charakteristickou príjemnou atmosférou, magické Benátky, popretkávané desiatkami kilometrov kanálov s gondolami, najdôležitejším dopravným prostriedkom; Miláno, ekonomické a finančné hlavné mesto Európy, mekku svetovej módy a opery, so snáď najlepším nočným životom. Škoda by bola nevidieť Pompeje, ktoré v roku 79 totálne zničil výbuch Vezuvu, pobrežie Amalfi, San Gimignano, Cinque Terre v Ligúrii, či ostrovy Sardínia, Sicília, Elba.

No nech navštívite ktorékoľvek miesto v Taliansku, privítajú vás srdeční, otvorení, temperamentní ľudia, s ktorými sa za žiadnych okolností nebudete nudiť a miesta, na ktoré sa nezabúda.

Florencia

Temer polmiliónová Florencia je hlavným mestom Toskánskej oblasti známej hornatou prírodou, olivovníkmi a cyprusovými stromami. Sama Florencia je mesto bohaté na históriu, umenie a svetoznámu architektúru s prevládajúcimi renesančnými prvkami. Celé mesto dýcha géniami, ktorí tu žili, tvorili a zanechali nám diela civilizácie, ktoré majú svoje stále miesto a význam v európskych dejinách a kultúre. Mesto si udržiava svoje čaro v každom ročnom období, preto je vhodné pre Vašu návštevu a štúdium prakticky po celý rok. Ak prídete na jeseň alebo na začiatku zimy, vyhnete sa letným horúčavám, ale aj zvýšeným turistickým cenám. Vo voľnom čase si môžete posedieť v jednej z príjemných kaviarní alebo reštaurácií s chutnou toskánskou kuchyňou, pre ktorú sú charakteristické mäsité jedlá a olivový olej, alebo využiť dobré podmienky horskej cyklistiky, ktoré poskytuje okolie Florencie.

Štátne sviatky

01/01, 06/01, 31/03, 01/04, 25/04, 01/05, 02/06, 15/08, 01/11, 02/11, 08/12, 25/12, 26/12Späť
 
     

Taliansko
Informácie o krajine
Životné náklady
High school
Highschool
Ďalšie informácie
Prihláška na Highschool
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000