jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Pondelok, 10/2/2023  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Informácie o krajine

Nemecko, približne s 84 miliónmi obyvateľov, patrí ku krajinám s vysokou životnou úrovňou, vyspelou ekonomikou a vyrovnaným životným štýlom. Nie je krajinou, kde by ste našli mnohé extrémy a zvlášť čo sa týka podnebia, ktoré je mierne s teplými letami a mokrými zimami. Keďže počasie je veľmi premenlivé je lepšie sa pripraviť na všetky typy počasia.

Aj keď sa tu mnohokrát písala história, je dnes Nemecko ako zjednotená krajina vnímaná ako krajina s bohatými tradíciami. Dôkazom toho sú napríklad bavorské národné kroje, ktoré môžete vidieť na rôznych slávnostiach a hudobných festivaloch v tejto oblasti.

Veľmi pestré je trávenie voľného času, kedy môžete vidieť miestnych obyvateľov bicyklovať, chodiť na výlety do prírody, v zime holdovať lyžovaniu, v lete plachteniu alebo člnkovaniu sa na niektorom z mnohých prírodných jazier, prevažne na juhu Nemecka.

Rušné, rozvinuté a pulzujúce mestá, historické a prírodné skvosty, vyrovnaný štýl života a príjemní ľudia, to všetko je príznačné pre túto krajinu. Táto krajina má naozaj čo ponúknuť - more, neporušenú krajinu, cesty do historických stredovekých miest, najrôznejšie možnosti športovania, nepreberné množstvo kultúrnych a ľudových slávností. Aj keď sa Vám môžu Nemci na prvý pohľad zdať odmeraní a uzavretí voči cudzincom, po určitom čase v ich spoločnosti a po roztopení ich zdržanlivosti zistíte, že ich národná hrdosť im nebráni byť príjemnými, so zmyslom pre zábavu.

Dortmund

Dortmund leží v srdci hospodársky najsilnejšieho regiónu Nemecka s celoeurópskym významom. Okrem vyspelého priemyslu charakterizuje mesto rozvinutá infraštruktúra výskumu, vzdelávania, kultúry a rekreácie. Vysoko profesionálna a celoeurópsky orientovaná pracovná základňa vytvára priateľsky motivované prostredie voči cudzincom.

Berlín

Dynamické mesto a symbol prepojenia východu so západom, ponúka neobyčajne širokú paletu kultúrnych možností - ktorými sú stále operné scény, početné divadlá, kabarety, múzeá a galérie. Je zároveň známy svojou dobre vybudovanou prímestskou rekreačnou zónou, ponúkajúcou príležitosti pre takmer všetky rekreačné aktivity, dobrých možností na kúpanie a letné športy na prírodných jazerách nevynímajúc. Takisto svojou metropolitnou atmosférou umožňuje stráviť voľné chvíle prechádzkami v prekrásnych parkoch alebo po známych obchodných štvrtiach a obchodoch. Večer si môžete posedieť v baroch alebo miestnych kluboch.

Štátne sviatky

01/01, 06/01, 29/03, 31/03, 01/04, 01/05, 09/05, 19/05, 20/05, 30/05, 15/08, 03/10, 31/10, 01/11, 20/10, 24/12, 25/12, 26/12, 31/12Späť
 
     

Nemecko
Informácie o krajine
Životné náklady
Ďalšie informácie
Nezáväzná prihláška na Homestay & Homeschooling
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000