jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Štvrtok, 10/6/2022  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Informácie o krajine

Ak hľadáte dynamické a pulzujúce miesto pre štúdium angličtiny, nehľadajte ďalej, je ním práve Veľká Británia. Táto krajina plná kontrastov Vám ponúka čokoľvek, čo Vás zaujíma. Je to územie módy, umenia, kultúry a obchodu. Každý región Veľkej Británie má svoju identitu a kultúru.

Možnosť výberu je obrovská, od rušných miest cez tiché historické mestečká až po pokojné prímorské alebo horské oblasti. Záleží len na Vás.

Veľká Británia leží na európskych ostrovoch medzi Severným morom a Atlantickým oceánom. Od európskej pevniny ju oddeľuje Kanál La Manche, ktorý je na najužšom mieste, široký iba 32 km. Hlavným a najväčším mestom je Londýn, ktorý je zároveň najpríťažlivejším európskym mestom. Vo Veľkej Británii žije približne 48 miliónov obyvateľov, z ktorých 80 % tvoria Angličania, 10 % Škóti, 4 % Íri a zvyšok obyvateľstva sú Walesania, Pakistánci a Indovia.

Kultová megalitická stavba v Stonehenge je základom anglických dejín. Ľahšie možno odhaľovať stopy, ktoré na ostrove zanechali Kelti, Rimania, Anglosasi, a obdivovať pamiatky, ktoré sa po nich zachovali. Krajina, ktorá sa zrodila z demokracie, bývalé centrum Britského impéria a kolíska priemyselnej revolúcie, je dodnes hrdá na svoju monarchiu. Malebná anglická krajina Vás zavedie do pôvabných stredovekých miest so starými katedrálami, k waleským rytierskym hradom, anglickým zámkom a ukáže Vám veľkorysé panské sídla s umeleckými zbierkami a štýlovými záhradami.

Život vo Veľkej Británii je iný, ľudia sú iní a takisto aj zvyky sú iné. Angličania sú pyšní na svoj národ, na tradície, svoju kultúru a ostrovnú výnimočnosť. Pri dlhšom pobyte celkom iste pochopíte strohosť Angličanov, ich vkus a zamilujete si ich humor a zistíte, že všade žijú ľudia, ktorí sú milí, priateľskí a ochotní pomôcť.

Vrtochy britského počasia sú všeobecne známe. Podnebie Veľkej Británie je oceánske s pomerne malými teplotnými rozdielmi medzi ročnými obdobiami. Celodenné dažde sú tu celkom vzácne, zato teploty sú vďaka priaznivému vplyvu Golfského prúdu pomerne vyrovnané. Aj preto by ste pri ceste do Veľkej Británie rozhodne nemali zabudnúť na dáždnik, pevné topánky a teplý pulóver. Najvhodnejšou dobou na cestovanie do tejto krajiny je marec, júl, druhá polovica októbra a november.

Už nemecký prozaik Fontane prehlásil, že jedinou chybou britskej kuchyne je len to ” že sa tu varí inak, ako sme na to zvyknutí”. Najznámejším britským národným jedlom je "fish and chips". Veľká Británia je známa jedlami z rýb, výdatnými anglickými raňajkami a poobedňajším čajom. V čase od 16:00-17:00 by ste nemali vynechať posedenie v niektorej z početných čajovní. Čo by ste si v žiadnom prípade nemali nechať ujsť je návšteva typických anglických ”pubov” alebo krčmičiek. Je to niečo, čo je súčasťou anglického životného štýlu. Je možné ich charakterizovať ako miesta, kde sa môžete rýchlo najesť alebo si posedieť s priateľmi pri pohári piva. Hlavne večernú atmosféru treba zažiť.

Britská hudba, keďže tu žila celá rada hudobných skladateľov (ako napr. Haydn, Dvořák), nemala vlastných velikánov. Veľkú tradíciu má však ľudová hudba, predovšetkým na dedinách vo Walese a Škótsku.

Ak sa rozhodnete pre túto krajinu, ktorá je zároveň jedným z najväčších centier anglicky hovoriaceho sveta, určite Vás nesklame a strávite tu podnetný a nezabudnuteľný pobyt.

Londýn

Metropola pri ústí rieky Temže a zároveň jeden z najväčších prístavov na svete je stretom rôznych kultúr, zmesou tradície a avantgardy. Dvojposchodové autobusy, stráž v tradičných uniformách pred Buckinghamským palácom, zdvíhajúci sa most Tower-bridge, budova parlamentu s vežou Big Ben, Hyde park, Wimbledon – tieto pojmy mnohým asociujú Londýn. Ak sa Vám na prvý pohľad bude zdať chaotický, bude to len časť z celkového dojmu. Mesto dýcha jedinečnou atmosférou a môže si získať skutočne každého – niekoho bohatou históriou, iného rozľahlými, pekne upravenými parkami a ďalšieho rušným nočným životom. Napriek dobre rozvetvenej dopravnej sieti nebudete chvíľami vedieť, kde sa nachádzate. Obyvatelia tohto 7 miliónového mesta Vám však vždy ochotne pomôžu zorientovať sa.

Torquay

Je prímorské mesto, ktoré sa nachádza na juho-západe Anglicka v oblasti South Devon, ktorá so svojimi peknými plážami a prírodnými krásami patrí medzi najkrajšie časti Veľkej Británie. Samotné mesto je upravené, čisté, bezpečné a vhodné pre turistov počas celého roka. Ak budete absolvovať kurz angličtiny v Torquay, nenechajte si ujsť návštevu národného parku - Dartmoor National Park alebo pravekú jaskyňu Kents Cavern.

Ramsgate

Menšie prístavné mesto na juhozápadnom pobreží Anglicka blízko prístavu Dover.V roku 1821 prechádzal cez Ramsgate kráľ Juraj IV a mesto ho tak nadchlo, že ho vyhlásil za kráľovský prístav (jediný v Anglicku). Mesto Vás určite očarí svojou architektúrou, príjemne sa poprechádzate na pobreží Anglického kanálu a v lete si po vyučovaní vychutnáte oddych na pláži. Zaujímavosťou je, že v lete sa tu poriada festival, keď ožívajú známe osobnosti, ktoré v Ramsgate žili, alebo ho navštívili. Patrili medzi nich princezná Viktória, spomínaný kráľ Juraj IV alebo Vincent van Gogh. Keď sa chcete učiť angličtinu v historicky príťažlivom prostredí, Ramsgate Vám môžeme jedine odporučiť.

Štátne sviatky

01/01, 02/01, 17/03, 29/03, 31/03, 01/04, 27/05, 12/07, 05/08, 26/08, 25/12, 26/12
Tieto sviatky sú platné na celom území Veľkej Británie. Okrem nich sú v platnosti niektoré sviatky, ktoré sú platné len na určitom území.Späť
 
     

Rady skúsených - Austrália
Rady skúsených - štúdium jazykov
Rady skúsených - Írsko
Veľká Británia
Informácie o krajine
Podmienky vstupu do Veľkej Británie
Životné náklady
Jazykové kurzy
Ako si vybrať kurz
Doprava
Informácia o cenách
Medzinárodné jazykové certifikáty
Poistenie
Pracovné povolenie
Prečo študovať v zahraničí
Priebeh kurzu
Stravovanie
Typy kurzov
Ubytovanie
Voľnočasové aktivity
Ďalšie informácie
Nezáväzná prihláška na jazykový kurz
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000