jazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničíjazykové kurzy v zahraničí | práca v zahraničí
 
 
 


Štvrtok, 7/7/2022  
Jazyk
Typ štúdia
     
 

Informácie o krajine

Spojené štáty americké sú krajinou rozmanitou, ponúkajúcou nesmierne bohatstvá a zaujímavosti. Táto krajina Vás zaiste očarí svojou veľkosťou, obrovskými vzdialenosťami, prírodnými krásami, ležérnym a svojským životným štýlom a všeobecne pohodovou atmosférou, ktorá tu vládne. Je to krajina možností, kde sa sny stávajú skutočnosťou.

USA Vás očarí už od prvého momentu ako vkročíte na jej územie. Nájdete tu všetko od slnečných pláži, cez zasnežené pohoria, národné parky, zelené údolia dlhých riek až po púšte, kde niet skoro žiadneho života. Môžete tak zažiť z každého niečo a to bez toho, aby ste museli opustiť hranice tejto krajiny.

Rozdiely tu nie sú len geografické, ale mnohé odlišnosti môžete spozorovať aj v mentalite a v jazyku obyvateľov. Zvlášť pozoruhodne rozdiely sú medzi severom a juhom. Určite Vás prekvapí dobrosrdečnosť a otvorenosť južanov a na druhej strane európsky nádych v povahe severanov v dôsledku imigrácie práve Európanov do tejto časti krajiny. Zároveň tu postrehnete vplyvy aj iných národností, ktoré sú tu veľmi početne zastúpené. Amerika, ako je známe, sa stavala hlavne v minulosti domovom pre prisťahovalcov a ešte aj dnes predstavuje pre mnohých obraz ideálneho miesta pre život.

Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, určite z nej budete odchádzať plný nezabudnuteľných dojmov a zážitkov.Späť
 
     

Práca v lete v zahraničí - Amerika alebo Európa?
Rady skúsených - Austrália
Rady skúsených - štúdium jazykov
Rady skúsených - Írsko
USA
Informácie o krajine
Informácie o vízach
Ďalšie informácie
Community Colleges
Nezáväzná prihláška na Highschool
 
Technická podpora Dizajn a programovanie: Millennium 000